Tinklaraštis
apie burnos higieną

Kodėl skauda negyvą dantį?

Negyvu dantimi populiariai vadinamas dantis, iš kurio gydymo metu buvo pašalinta pulpa (danties centre esantis audinys, kuriame yra nervų galūnės, kraujagyslės ir jas palaikančios ląstelės). Kodėl skauda negyvą dantį?Dantis taip pat gali „mirti“ savaime – taip nutinka, jei žmogus laiku nesikreipia į odontologą ir nesigydo prasidėjusios ėduonies, tik malšina skausmą vaistais – pažeistos kenksmingų bakterijų danties kraujagyslės ir nervų galūnės žūsta, dantis „numiršta“. O kadangi būtent danties nervai ir siunčia skausmo signalus, jei jų nebelieka – kyla pagrįstas klausimas: kodėl skauda dantį, jei nervo jame – nebėra? Tarp populiariausių priežasčių minimos trys:

  1. Dažniausiai negyvi dantys apie save primena kramtant: atsiranda „išaugusio danties“ pojūtis. Gali pasireikšti ir ilgalaikis maudžiantis skausmas, aplink tokį dantį gali paburkti dantenos ar net atsirasti skruosto patinimų. Pirmoji tokių problemų priežastis – ligas sukeliančių bakterijų išplitimas danties šaknų kanalu į kaukolės kaulą. Taip nutinka jei ėduonis negydoma arba nebuvo išgydyta iki galo. Tokiu atveju mikroorganizmai pažeidžia kaulą prie danties šaknies, sukelia uždegimą, apie kurį ir signalizuoja skausmas. Toks procesas gali būti ūmus, bet gali užsitęsti ir keletą metų.
  1. Antroji priežastis – nesėkmingas šaknies kanalo gydymas. Šiandieninė odontologija kelia gana griežtų reikalavimų kanalų plombavimui: plombuojant danties kanalą, plomba turėtų užpildyti jį visą, per visą ilgį, nepaliekant tuščių ertmių. Tik taip sutvarkius kanalus nebelieka sąlygų žalingos mikrofloros vystymuisi ir uždegimui kilti. Taigi jei šaknies kanalas užplombuotas netinkamai – anksčiau ar vėliau skausmas primins apie tai.
  1. Dar viena negyvo danties skausmo priežastis – tai, kad ligas sukeliantys mikroorganizmai patenka į parodonto kišenes. Jei odontologas diagnozavo parodontitą, dantų paviršiuje gausu apnašų, susidarė kišenės, kur stringa maisto likučiai, dažnai kraujuoja dantenos – net ir idealiai sutvarkytiems dantims kyla pavojus. Mikrobai juda palei danties šaknį, pažeidžia jungtis, laikančius dantį savo vietoje. Dantis pradeda klibėti, ir tai kelia skausmą kramtant maistą.

Jei ir jums nutiko taip, kad tvarkingai užgydytas dantis ima kelti diskomfortą – kreipkitės į odontologą. Jums bus padaryta rentgeno nuotrauka ir nustatyta, kodėl dantį pradėjo skaudėti. Gydytojas sudarys individualų gydymo planą, papasakos, kokios procedūros padės atkurti bakterijų pažeistus audinius.

Komentarai

Komentarų

Pasidalinkite su draugaisShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someoneDigg thisShare on LinkedIn