Tinklaraštis
apie burnos higieną

Ar tikrai teisingai valote savo tarpdančius?

Interdental Care – How To

Ar galite įsivaizduoti, kad netrukus kardinaliai pakeisite savo burnos ertmės higieną? Žemiau pateikti patarimai padės lengviau priprasti prie kasdieninio rūpinimosi tarpdančiais, o CURAPROX tarpdančių šepetėliai ne tik idealiai išvalys jūsų tarpdančius, bet ir pagerins bendrą jūsų sveikatos būklę.

Jau minėjome, jog skirtingi ne tik žmonės, bet ir jų burnos ertmė, dantys ir net tarpdančiai, todėl siūlome jums įvairių dydžių CURAPROX tarpdančių šepetėlius. Būtų tiesiog idealu, jei su odontologo ar burnos higienisto pagalba kiekvienam tarpdančiui parinktumėme jam tinkamo dydžio tarpdančių šepetėlį. Kodėl svarbu pasirinkti tinkamo dydžio tarpdančių šepetėlį? Jei naudosite per mažą šepetėlį, jis neužpildys viso tarpdančio ir nepašalins visų besikaupiančių apnašų ir bakterijų, o per didelis šepetėlis gali pažeisti dantenas.

Aukščiausia kokybė

Tarpdančių šepetėlių gamyboje naudojama medicininė vielutė turi būti labai plona ir tvirta, o šereliai itin ilgi ir ploni, kad tokiu taprdančių šepetėliu tarpdančiai būtų valomi ypač saugiai ir kruopščiai.

„Skėtuko“ poveikis

Tarpdančių šepetėlio šereliai turi būti ne tik itin ploni ir ilgi, bet ir lankstūs, kad išsiskleidę užpildytų visą tarpdantinę ertmę ir idealiai ją išvalytų. Būtent tokios šerelių savybės, kaip gebėjimas susispausti ir išsiskleisti užtikrina tobulą tarpdančių švarą.

Nereikia stengtis bet kokiais būdais įsprausti šepetėlį į tarpdantį

Niekuomet nesistenkite įsprausti šepetėlį į tarpdantį naudodami jėgą. Verčiau paprašykite odontologo ar burnos higienisto parinkti jums tinkančio dydžio tarpdančių šepetėlius.

Užtenka naudoti kartą per dieną

Visiškai pakanka tarpdančius valyti kartą per dieną. Kiekvieną tarpdantį valykite tik vienu judesiu (žr. kaip taisyklingai naudoti tarpdančių šepetėlį?). Galiausiai tarpdančių priežiūra taps greita ir lengvai atliekama.

Sunki pradžia

Neišsigąskite, jei pirmuosius kartus valydami tarpdančius pastebėsite, jog kraujuoja dantenos. Greičiausiai jūs viską darote teisingai ir nepažeidėte dantenų paviršiaus, o kraujavimą sukelia įsisenėjusios ir nepastebimos apnašos, kurios sukėlė dantenų uždegimą. Tokiu atveju dantenų kraujavimas pirmąją savaitę yra visiškai normalus reiškinys. Naudodami CPS prime taprdančių šepetėlį greit pažabosite dantenų uždegimą, o dantenos nustos kraujuoti.

Neįtikėtini rezultatai

Jei po savaitės laiko jūsų dantenos nustoja kraujuoti, reiškia, jog mums pavyko pažaboti dantenų uždegimą ir stipriai sumažinti pariodontito riziką. Tačiau jei jūsų dantenos kraujuoja ilgiau nei savaitę, rekomenduojame kuo greičiau kreiptis į odontologą.

Kada gali prireikti didesnio tarpdančio šepetėlio?

Sumažėjęs dantenų kraujavimas taip pat reiškia, jog atslūgo dantenų patinimas, o tai savo ruožtu gali reikšti, jog šiek tiek padidėjo jūsų taprdančiai ir nuo šiol jums reikės didesnių CPS prime tarpdančių šepetėlių. Rekomenduojame apsilankyti pas odontologą ar burnos higienistą, kad šis įvertintų jūsų tarpdančių dydį ir nurodytų tinkamiausio dydžio CPS prime tarpdančių šepetėlį.

Kreipkitės į odontologą ar burnos higienistą

Tik odontologas ar burnos higienistas tiksliai nustatys, kokio dydžio tarpdančių šepetėlis jums tinkamiausias ir pamokys, kaip taisyklingai juo naudotis.

Visi žmonės skirtingi

Visi esame skirtingi ne tik išvaizda ar charakterio savybėmis, bet skiriasi ir mūsų burnos ertmė, dantys ir net tarpdančiai. Dėl šios priežasties labai svarbu rasti individualų, mūsų anatomijai, amžiui ir sugebėjimams tinkamiausią burnos ertmės priežiūros metodą. Kreipkitės į savo odontologą ar burnos higienistą ir paprašykite jo patarimo dėl individualaus burnos ertmės priežiūros metodo. Neišmoksite visų taisyklingo dantų valymo subtilybių vien perskaitę šias rekomendacijas – tik praktikuodamiesi pasieksite idealių rezultatų!

Profesionali pagalba

Reguliariai lankykitės pas odontologą ar burnos higienistą prašydami įvertinti, ar taisyklingai valote dantis ir tinkamai prižiūrite visą burnos ertmę, Tik odontologai ir burnos higienistai duos jums geriausius patarimus ir nurodys, kuriuos tarpdančius pakanka valyti dantų siūlu, o kuriuos – tarpdačių šepetėliu.

Straipsnio autorius www.curaprox.com

Komentarai

Komentarų

Pasidalinkite su draugaisShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someoneDigg thisShare on LinkedIn